Dat was zo maar een citaat van een van de 25 bezoekers aan de Duurzame Huizen Route Dalen van afgelopen zaterdag.
7 eigenaren van deze Duurzame Huizen Route Dalen stelden hun huis open voor alle vragen die men heeft rond het verbeteren van je huis als het gaat om isoleren, aanbrengen van technische verbeteringen of het plaatsen van een warmtepomp.
De bezoekers hebben zich zeer positief uitgelaten over de verkregen informatie, wat wel en niet te doen, in welke volgorde, etc.
Hans en Marja Verweij met een gasloos aangestuurde heteluchtverwarming (met een full-electric warmtepomp dus) hebben de bezoekers kunnen verrassen. Er bestaat het idee dat als je luchtverwarming hebt, je dan niets kunt met een warmtepomp. In tegendeel dus.
Annet Bakker en de fam. Beerling waren ook enthousiast over de bezoekers. De mensen namen de tijd om zich te laten informeren en ze zijn zeker van plan het verduurzamen op te pakken. Hoe je bij verbouwing alles in een keer goed kunt doen, kon Wim Vogelzang prima vertellen. En dat het niet altijd een warmtepomp hoeft te zijn, maar dat je ook prima resultaten kunt boeken met een ‘pelletkachel’, daar wist Henk Brinks alles over te vertellen.
De fam. Bulsing en Deuten doen al langer mee met de Nationale Duurzame Huizen dag!
Ook is duidelijk gebleken dat de hulp van een energiecoach van Duurzaam Dalen in het opstellen van je eigen plan een enorme steun is. Inwoners kunnen zich daarvoor opgeven bij energiecoach@duurzaamdalen.nl.
Al met al zijn we als Werkgroep DuurzaamDalen tevreden met de bezoeken, hoewel we denken dat we buiten een vakantie en met betere temperaturen meer inwoners zouden kunnen bereiken. Daarom zijn er nu de plannen deze actie nog weer eens te herhalen, bijvoorbeeld in september.
We bedanken alle mede-inwoners voor hun super medewerking!!