Duurzame huizenroute 15 februari: ga eens op bezoek bij Ad en Lammie Bulsink aan de Noordwijk

Ad en Lammie Bulsink wonen op Noordwijk 44a. Zij hebben een vrijstaande woning uit 2009 verduurzaamd, levensloopbestendig gemaakt en ze zijn van het gas af. Ze hebben door de zonnepanelen jaarlijks een energieoverschot van 500-900 kWh.

Welke maatregelen hebben ze getroffen?

De warmtepomp verwarmt de woning via lage temperatuurverwarming, verzorgt de warmwatervoorziening en koelt de woning als het in huis te warm zou worden. Overigens is dat laatste nauwelijks nodig. De doorkijkhaard gebruiken ze als bijverwarming, vinden ze ’s avonds behaaglijk.

Om het huis te isoleren hebben ze dakisolatie aan de binnenkant aangebracht: 25 cm glaswol, laagsgewijs 20 en 5 cm. Ook de spouwmuur is geïsoleerd, met een laagdikte van 42 cm. Deze laag bestaat uit Porotherm 17cm, PIR 12cm, lucht 3cm en 10 cm steen.

In 2021 hebben Ad en Lammie een plug-in hybride auto gekocht. Ze hebben een laadpaal geplaatst en gekozen voor een 3e set zonnepanelen van 3240 Wp voor het opladen van de auto.

Toekomstplannen?

Als de saldering stopt willen Ad en Lammie overgaan naar hybride omvormers met energieopslag, zodat 50 – 70 % van de opgewekte energie intern blijft. 

Noordwijk 44a in het kort

Energielabel: A++
Duurzame woning: Plusenergiewoning, Aardgasvrij,

Ad: “Ons huis is een energie + woning, zonder aardgas, met warmtepomp, zonnepanelen en een overschot van jaarlijks 500- 900 kWh. Levensloop bestendig en onderhoudsarm.”

Op 15 februari van 10.30 - 15.00 uur organiseert Duurzaam Dalen de Duurzame huizenroute. Je kunt op die dag dit huis en nog 8 andere huizen in Dalen bezoeken. Klik voor een overzicht van de deelnemende huizen op deze link. Binnenlopen kan, maar het is fijner als je je even aanmeldt via de mail.