Gisteren, 1 oktober 2026, was het 39 jaar geleden dat Henk Wilting als leerkracht werd benoemd aan de BWB school. En vandaag, 2 oktober 2026, nam Henk op 67-jarige leeftijd afscheid van de school waar hij met heel veel plezier heeft gewerkt. Heel veel jaren had hij groep 1 en 2 onder zijn hoede. De kinderen waren erg blij met hun ‘grapjes’meester. Later deed Henk steeds meer op ICTgebied en stond hij nog een paar dagen in de week voor een hogere groep. Ook daar voelde hij zich thuis. Het werk op school en de ICT boeide hem zo, dat het regelmatig voorkwam dat z’n vrouw belde dat het eten klaar was.
Welkom op het schoolplein
De feestcommissie had een mooi programma voor Henk gemaakt. Alle kinderen en veel ouders stonden in een lange rij klaar toen meester en z’n vrouw Hillie kwamen aanfietsen. Ze fietsten tussen het publiek door tot het molenplein waar Gaby Boonstra, directeur van de BWB school, klaar stond om ze te ontvangen. Als verrassing kwamen de kinderen en kleinkinderen van Henk naar voren. Na een hartelijk welkomstwoord stonden zijn collega’s klaar op het molenplein. Zij zongen een prachtig lied voor Henk, waarbij het refrein uit volle borst door de kinderen werd meegezongen.
Vossenjacht en nog meer verrassingen
Om 10 uur startte een vossenjacht door het dorp. De kinderen van groep 8 waren de vossen. Zij beeldden steeds meester Henk uit in een andere hoedanigheid, o.a. Zwarte Piet, de witte wieven, burgemeester, digibord, Lego League en nog veel meer. Dit zijn allemaal items waar Henk mee te maken had. Een veelzijdige meester dus.
Tegen 12 uur was het tijd voor een gezamenlijke picknick op het schoolplein onder de vrolijke klanken van een heus draaiorgel. In het midden zaten Henk en Hillie aan een mooi gedekte tafel te genieten van hun lunch.
Daarna kwam de volgende verrassing. Henk werd door het bestuur van het Doe-plein naar voren geroepen. Henk was een van de initiatiefnemers van de aanleg van het Doe-plein. Hij mocht de rode loper oprollen en als cadeau lag er een tegel ingemetseld met daarop ‘Meester Henk’. Henk was zichtbaar onder de indruk en bedankte het bestuur, maar noemde ook uitdrukkelijk de ouders die regelmatig helpen om zo’n mooi plein te realiseren en onderhouden. Inmiddels was er een ijscowagen gearriveerd. Meester Henk trakteerde alle kinderen op een heerlijk ijsje. Als laatste verrassing mocht Henk het nieuwste speeltoestel in gebruik nemen: een familieschommel. In no time zat de schommel vol met kinderen met meester in het midden.
Receptie
Om half 2 was er een receptie voor genodigden in de hal van de school. Er kwamen heel veel oud-collega’s en mensen waar Henk beroepsmatig mee te maken had, afscheid nemen. In al die jaren heeft Henk heel wat collega’s zien gaan en komen. Er werd onder het genot van een hapje en een drankje heel gezellig nagepraat. Om 4 uur werd Henk elders een barbecue aangeboden door zijn huidige collega’s.(inmiddels ook oud-collega’s) Al met al kan Henk terugkijken op een warm afscheid! De collega’s en de kinderen zullen ‘hun’ meester Henk missen.
Bekijk de foto’s hieronder, meer foto’s vind je in het fotoalbum via de link.
De foto’s zijn gemaakt door Ronald Bosman en Gerda Kos.

























